5 najlepszych parków wodnych na świecie

5- BEACH PARK (FORTALEZA, BRAZYLIA)

Beach Park jest jednym z parków wodnych, których nie możesz przegapić, jeśli podróżujesz do Fortaleza. Jego najsłynniejszą atrakcją jest „Insano”, zjeżdżalnia, która przy 41 metrach jest najwyższą i najszybszą zjeżdżalnią wodną na świecie, gdzie możesz osiągnąć 104 kilometry na godzinę. Dla młodszych gości przygotowano ogromny tematyczny plac zabaw lub „Acqua Show” z armatkami wodnymi, zsynchronizowanymi strumieniami wody i ośmioma zjeżdżalniami tylko dla dzieci.

4- BLIZZARD BEACH (USA)

Blizzard Beach jest częścią kompleksu tematycznego Walt Disney World Resort, jednego z najlepszych parków rozrywki na świecie, i ma wiele atrakcji dla wszystkich członków rodziny. Dużą atrakcją jest „Summit Plumet”, czyli konstrukcja, która pozwala zjechać po niemal pionowym zboczu z wysokości 36 metrów. Wszystko to sprawia, że jest to jeden z najlepszych parków wodnych na świecie. Sprawdź, dlaczego warto odwiedzić z dzieckiem aquapark: https://www.niuanse.pl/dlaczego-warto-odwiedzic-z-dzieckiem-aquapark/

3- WET’S WILD WATER WORLD (AUSTRALIA)

Spektakularny Wet’s Wild Water World to największy park wodny w Australii i jeden z najlepszych na świecie. W przeciwieństwie do zdecydowanej większości parków wodnych na naszej planecie, ten jest otwarty przez cały rok. Znajduje się tam gigantyczna 12-metrowa zjeżdżalnia swobodnego spadku; gigantyczna zjeżdżalnia lejkowa, do której wpadają cztery osoby; oraz Black Hole, kolejna ogromna zjeżdżalnia w kształcie spirali, w której uczestnicy zanurzają się w wodzie w ciemności.

2- SIAM PARK (HISZPANIA)

Położony w miejscowości Adeje (Teneryfa), od czasu swojej inauguracji w 2008 roku, uznawany jest za jeden z najlepszych parków wodnych na świecie. Ma on długość 185 000 metrów kwadratowych o orientalnej estetyce. Jej najsłynniejszą atrakcją jest „Tower of Power”, niemal pionowy 28-metrowa zjeżdżalnia, która prowadzi pod akwarium pełne ryb. Siam Park jest idealnym miejscem dla miłośników morskiego szaleństwa, ponieważ jego basen z falami podnosi wodę na ponad 3 metry, tworząc największą sztuczną falę na świecie.

1- PARK WODNY CHIMELONG (CHINY)

Położony w mieście Guangzhou (Chiny), uznawany jest za jeden z najlepszych parków wodnych na świecie, a także za największy, o powierzchni 400 000 metrów kwadratowych. Posiada mnóstwo basenów, zjeżdżalni, przejażdżek na pływakach itp. a nawet pokazy muzyczne, które wykorzystują najnowszą technologię.