Chorwackie skarby: Park Narodowy Jezior Plitwickich

Park Narodowy Jezior Plitwickich to jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych, jakimi może nas oczarować Chorwacja. Kto w czasie wycieczki po tej części Europy poświęci trochę czasu na zapoznanie się z tym skarbem przyrody, ten z pewnością nie będzie żałować. Co sprawia, że jeziora te cieszą się tak wielkim powodzeniem wśród turystów? Z jakich względów znane biura podróży tak chętnie organizują wycieczki do tego parku narodowego?

O walorach chorwackiego Parku Narodowego

Warto wiedzieć, że Park Narodowy Jezior Plitwickich powstał w 1949 roku, a jego najcenniejszym skarbem jest grupa szesnastu jezior, pomiędzy którymi znajdują się malownicze wodospady. Taka sceneria robi ogromne wrażenie, a wytyczone tu ścieżki spacerowe cieszą się wielkim powodzeniem wśród turystów z całego świata. Podobne walory turystyczne poniekąd może zapewnić Warmia i Mazury, przez co polecamy sprawdzić dlaczego warto odwiedzić Mazury. Jeśli chodzi o chorwackie jeziora, to dodatkową sławę tym jeziorom zapewnił wpis na listę UNESCO, dzięki czemu zainteresowanie turystów tym parkiem narodowym stało się jeszcze większe. Park Narodowy Jezior Plitwickich można zwiedzać na wiele sposobów. Idealne rozwiązanie to spacer po szlakach turystycznych, na który bardzo chętnie stawiają miłośnicy aktywnego wypoczynku. Można postawić też na wycieczkowy rejs statkiem oraz na przejażdżkę turystyczną kolejką. Bez względu na to, jakie rozwiązanie wybierzemy, będziemy mogli cieszyć się wspaniałymi widokami i przyrodniczymi skarbami, z których Chorwacja jest wyjątkowo dumna.

Park Narodowy Jezior Plitwickich jest wyjątkową atrakcją przyrodniczą, której podczas wycieczki po Chorwacji nie można pominąć. To magiczne miejsce oczaruje każdego, a czas spędzony w tym miejscu dla nikogo nie będzie czasem straconym.