toskania

Najlepsze baseny termalne w Toskanii

Toskania to znany region Włoch, położony w środkowej części kraju. Jest to jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych ze względu na swoje dziedzictwo historyczne, kulturowe i przyrodnicze. Wśród tych ostatnich atrakcji wyróżniają się termy w Toskanii.

Dzięki temu, a także dzięki dużej liczbie uzdrowisk i ośrodków odnowy biologicznej, region ten jest doskonałym miejscem do wypoczynku. Należy również pamiętać, że wody termalne przynoszą wiele korzyści, takich jak poprawa krążenia krwi, wspieranie zdrowia układu odpornościowego i leczenie chorób skóry. Dowiedz się więcej o termach w Toskanii.

Uzdrowiska termalne w Toskanii

W regionie znajdują się 24 uzdrowiska termalne, które dają turystom możliwość korzystania z naturalnych basenów z niesamowitymi widokami – co więcej, większość z nich jest bezpłatna! Kolejną zaletą kąpieli w termach jest to, że można je odwiedzać o każdej porze roku, ponieważ temperatury wody wahają się od 25 do 54 stopni Celsjusza.

Termy Saturnia

Łaźnie termalne w Saturnii są znane w całym kraju. Położone w najbardziej wysuniętej na południe części Maremmy, są jednymi z najbardziej znanych nie tylko w Toskanii, ale w całym kraju. Istnieje legenda o tych termach, która mówi, że powstały one dzięki piorunom rzuconym przez boga Jowisza w czasie konfrontacji z bogiem Saturnem. Termy te są ulubionymi kąpieliskami Włochów i turystów zagranicznych, dlatego nie można ich pominąć, jeśli odwiedza się pobliskie miejscowości. Zaleca się, aby podziwiać je również nocą, gdyż jest to wyjątkowe przeżycie.

Łaźnie termalne w Montecatini

Termy w Montecatini to największy kompleks termalny we Włoszech i jeden z pierwszych w Europie. Znajdują się one na zachód od Pistoi, a swoją sławę zawdzięczają temu, że potrafią przenieść w czasie do innej epoki. Można tam zobaczyć starożytne i luksusowe budowle wzniesione przez Kosma I Medyceusza – księcia Toskanii – w XVI wieku, a następnie przebudowane przez księcia Leopolda Toskańskiego w XVIII wieku.

Bagni di San Filippo

Termy San Filippo znajdują się w miejscowości Castiglione d’Orcia w prowincji Siena. Oferują one fantastyczne przeżycia w naturalnym i pięknym środowisku, gdzie można podziwiać naturalne baseny, wodospady w środku lasów i inne cuda. Uważa się również, że te gorące źródła mają właściwości lecznicze, co czyni je jednymi z najpopularniejszych w regionie.

W relaksujących basenach możesz się także wypluskać w cudnym Krakowie. Odwiedź https://www.halokrakow.pl i zobacz, co oferuje dawna stolica Polski.

Termy Petriolo

Bardzo blisko Sieny znajdują się termy Petriolo. Charakteryzują się one tym, że są otoczone pięknym naturalnym krajobrazem wśród roślinności i strumieni. Ich wody należą do najgorętszych, osiągając 43 stopnie Celsjusza. Ponadto posiadają one duży basen z zimną wodą, dzięki czemu przejście z jednego do drugiego dostarcza niesamowitych wrażeń. Należy jednak uważać na zawroty głowy i niskie ciśnienie w przypadku narażenia na wysokie i zróżnicowane temperatury.