Jezioro Dominickie – doskonałe miejsce na urlop w Wielkopolsce.

Jezioro Dominickie – doskonałe miejsce na urlop w Wielkopolsce.

Czas pandemii spowodował, że coraz częściej spędzamy urlop w Polsce, a co za tym idzie wspieramy rodzimą branżę turystyczną. Jednym z miejsc najchętniej odwiedzanych przez mieszkańców Wielkopolski jest Boszkowo ( Letnisko) – urokliwa miejscowość wypoczynkowa nad Jeziorem Dominickim w Przemęckim Parku Krajobrazowym.

Dojazd.

Boszkowo leży w gminie Włoszakowice, na trasie kolejowej Leszno – Wolsztyn. W czasie wakacji zdecydowanie łatwiej dojechać do tej miejscowości turystycznej, ze względu na zwiększoną liczbę pociągów i autobusów. Dojazd samochodem też nie stanowi problemu, mieszkańcy Leszna w ciągu pół godziny trafią do miejsca docelowego, a wrocławianie ( którzy upodobali sobie Boszkowo – Letnisko) w ciągu 1,5 godziny.

Atrakcje.

Największą atrakcję tej miejscowości jest oczywiście jezioro o maksymalnej głębokości 17 m i niezwykle czystej wodzie. Liczne plaże i niewielkie pomosty usytuowane dookoła jeziora sprawiają, że amatorzy sportów wodnych i plażowania najchętniej wybierają tę właśnie miejscowość wypoczynkową. Również miłośnicy wędkarstwa znajdą w Boszkowie miejsca, w których będą mogli oddawać się swojej pasji.

Baza noclegowa.

Baza noclegowa jest w Boszkowie bardzo rozbudowana i czeka na przyjezdnych. Można zatrzymać się w dużych hotelach, pensjonatach, ośrodkach wczasowych czy w prywatnych kwaterach. Ceny są przystępne i dostosowane do portfela także mniej zamożnych. Ciekawym rozwiązaniem są także pola namiotowe, z których można korzystać w sezonie wakacyjnym; wystarczy namiot lub przyczepa campingowa.

Zabawa.

Piękne plaże, czyste jezioro, dobra baza noclegowa to nie jedyne atrakcje Boszkowa. Mieszkańcy okolicznych miejscowości nagminnie korzystają z niezwykle bogatej oferty gastronomicznej oraz klubów, w których odbywają się najlepsze imprezy w okolicy.

Dla każdego coś miłego.

Tak naprawdę każdy znajdzie w Boszkowie coś dla siebie. Jedni zafascynowani naturą i czystym jeziorem mogą spędzać czas na łonie natury; inni korzystać z atrakcji kulturalnych miejscowości ościennych tj. Włoszakowic czy Bukówca Górnego. Pasjonaci dobrej zabawy i jedzenia także nie powinni ominąć Boszkowa w czasie swoich letnich wypraw.