Jak aktywnie spędzić czas z rodziną?

Jak aktywnie spędzić czas z rodziną

Niedziele wolne od handlu to temat, który wzbudza wiele kontrowersji. Co ciekawe, zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy tego pomysłu jako argumentu używają faktu, że do tej pory większość polskich rodzin spędzała niedzielę w galerii handlowych. Co zatem zrobić w wolnych chwilach? Znalezienie alternatywy wcale nie jest trudne! Podpowiadamy, jak aktywnie spędzić czas z rodziną.
Rower i rolki
Takie wyprawy to nie tylko poprawa kondycji, ale też ważna lekcja uczestnictwa w ruchu drogowym. Przy okazji uczymy dzieci poruszania się po ścieżkach rowerowych czy (w ostateczności) chodnikach. Zakładając naszym pociechom kask i ochraniacze, uczymy je jak dbać o bezpieczeństwo. Ciekawym pomysłem jest połączenie wycieczki rowerowej z wycieczką do lasu. W trakcie takiej wyprawy możemy przekazać naszym dzieciom dużo wiedzy o roślinach i zwierzętach, jakie można tam spotkać.
Basen i aquapark

Jezioro na długi weekend

Wodne szaleństwa potrafią zająć czas na długie godziny. Większość dzieci uwielbia zabawę w takich miejscach. Odwiedzając lokalny basen, wesprzemy dziecko w nauce pływania. Obecność ratowników zapewni poczucie bezpieczeństwa. Aquaparki stanowią świetną rozrywkę i ciekawą alternatywę, gdy za oknem pada deszcz lub śnieg. Są tak przepełnione atrakcjami, że pobyt tam jest w stanie wypełnić cały dzień. Po powrocie do domu dzieciaki będą wykończone.
Park trampolin
Kolejna propozycja na deszczowe czy chłodne dni. Jest to miejsce, gdzie dzieci i dorośli mogą spełnić swoje marzenie o lataniu. Obiekty oferują różne modele trampolin i basenów z gąbkami. Często urozmaicone są polami do gier zespołowych np. koszykówki czy zbijaka. Jeśli Twoje dzieci zakochają się w takiej formie zabawy, możesz zapisać je na zajęcia pod okiem trenera. Wbrew pozorom nie tylko najmłodsi czerpią frajdę z zabawy na trampolinach. Dorośli również kochają taką formę rozrywki.
Park linowy
Jest to rozrywka polegająca na przechodzeniu między platformami umieszczonymi na drzewach poprzez zawieszone liny, siatki, mosty czy tyrolki. Parki linowe oferują trasy o różnych poziomie trudności, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Zarówno dzieci, jak i dorośli uczą się pokonywania przeszłość i trudności oraz dążenia do celu.

Aquapark we wrocławiu