Wdzydzki Park Krajobrazowy i jego skarby

Wycieczki po Kaszubach mogą się okazać wyjątkową przygodą dla wszystkich tych osób, które cenią sobie wypoczynek w pięknej scenerii. Kto chce się nacieszyć wyjątkowymi widokami, ten z pewnością doceni piękno parku krajobrazowego, który rozciąga się w pobliżu miejscowości Wdzydze Kiszewskie.

Na czym polega fenomen tego miejsca?

Wdzydzki Park Krajobrazowy jest wyjątkowym miejscem, któremu warto poświęcić swój czas z kilku względów. Park ten powstał na początku lat 80-tych XX wieku, a jego głównym celem jest zachowanie walorów widokowych rejonu Jezior Wdzydzkich. Jeziora te są wyjątkowo atrakcyjne dla tych turystów, którzy na Kaszubach chcą spędzić czas nad wodą oraz odpocząć od codziennych problemów. Warto dodać, że niektórzy traktują wdzydzkie jeziora jako uzdrowiska. Przyrównać można to do uzdrowiska Buska-Zdrój – www.uzdrowisko-busko-zdroj.com.pl. Same Jeziora Wdzydzkie to wyjątkowy kompleks jezior, które – nie bez powodu – zaczęto określać mianem „kaszubskiego morza”.

Kaszubskie letniska

W ich pobliżu nie brak atrakcyjnych letnisk, na terenie których można znaleźć tanie noclegi i cieszyć się wypoczynkiem w kameralnej atmosferze. Jedną z ciekawszych miejscowości są tu Wdzydze Kiszewskie, znane m. in. z Kaszubskiego Parku Etnograficznego. Z tego letniska można urządzać niezapomniane wycieczki na teren Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, z czego chętnie korzystają i amatorzy pieszych wypraw, i ci, którzy chcą Kaszuby zwiedzać na rowerze. Ważna atrakcją na terenie tego parku krajobrazowego jest też najwyższe wzniesienie na Kaszubach. To Wieżyca, kusząca malowniczą okolicą oraz wieżą widokową, dzięki której każdy z nas może się nacieszyć wspaniałymi pejzażami.