jezioro

Pomysł na wypoczynek: malownicze miejsca nad jeziorem!

Nie tylko wakacje nad morzem lub w górach mogą być atrakcyjne. W Polsce mamy mnóstwo urzekających miejsc, a do nich należą chociażby te nad jeziorami. Zachwycają krajobrazem, naturą i spokojem jaki od nich bije. Doskonale sprzyjają odpoczynkowi i wyciszeniu, ale nierzadko też oferują różnego rodzaju atrakcje! Największe skupisko jezior w Polsce mamy na Mazurach, zwanych krainą tysiąca jezior. Jedna jak się okazuje nie tylko tam znajdziemy malownicze regiony z fantastycznymi zbiornikami wodnymi. Poznaj zatem inne, najpiękniejsze polskie zakątki z jeziorami!

Wypoczynek nad jeziorem!

  1.    Jezioro Czyste, nazywane też Jasnym, a nawet polskimi Malediwami! Zachwyca krystaliczną, lazurową wodą i otoczeniem bujnej roślinności. To wyjątkowe miejsce znajdujące się na Pojezierzu Iławskim.
  2.    Jezioro Solińskie nazywane jest bieszczadzkim morzem. Stanowi największy w polskich górach zbiornik zaporowy. Wraz z otaczającymi lasami i górami tworzy malowniczy krajobraz.
  3.    Jezioro białe augustowskie! Rozlewa się ono na północnych krańcach Podlasia i zachwyca czystą taflą wody.
  4.    Jezioro Lubie na Pojezierzu Drawskim jest jednym z najczystszych w kraju! Jego okolica obfituje w gęste lasy, a do tego oferuje dzikie plaże i kameralne pomosty.
  5.    Jezioro Powidzkie z krystalicznie czystą wodą! Położone jest na terenie Powidzkiego Parku Krajobrazowego. To niezwykle spokojne i zaciszne miejsce.
  6.    Jezioro Rożnowskie zlokalizowane w Małopolsce, niedaleko Nowego Sącza. Ma wiele półwyspów i zatok ukrytych między pagórami Pogórza Rożnowskiego i Beskidu Wyspowego.

Jeżeli szukasz miejsca na znakomity wypoczynek w polskich klimatach, zawsze możesz zdecydować się na fantastyczny urlop w Tarnowie; tutaj znajdziesz najlepsze atrakcje Tarnowa i okolic.