Aqua park w Poznaniu – czy warto odwiedzić z dziećmi?

Aqua park w Poznaniu – czy warto odwiedzić z dziećmi?
Termy Maltańskie Poznań to bardzo nowoczesne centrum rekreacji, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Jednak, czy warto odwiedzić je z małymi dziećmi? Od jakiego wieku można skorzystać z atrakcji?

Na szczęście w Aqua parku w Poznaniu pomyślano o dzieciach w każdym wieku. Najmłodsze mogą bawić się w brodziku, który ma zaledwie 30 centymetrów głębokości. Został on wyposażony w bardzo małą zjeżdżalnię o kształcie papugi i krokodyla, które są przystosowane dla najmłodszych miłośników wodnych zabaw.

Basen z prawdziwym statkiem pirackim został utworzony dla nieco starszych dzieci. Na głębokości 1, 3 metra mogą się tu bawić dzieci, które już same biegają i chodzą. Największą atrakcją jest możliwość wchodzenia do statku pirackiego, strzelania z działek wodnych i wspinaczki po prawdziwej, trzymetrowej ściance.

Zjeżdżalnia rodzinna to kolejne miejsce przeznaczone dla bardzo małych dzieci. Mogą z niej korzystać wszyscy – zarówno dzieci od pierwszego roku życia, jak i dorośli. To długi na 16 metrów tor, po którym można zjeżdżać powoli i bezpiecznie.

Jak aktywnie spędzić czas z rodziną?

Dla dzieci, które skończyły 8 lat, przygotowano zjeżdżalnię klasyczną. Ma ona 94 metry długości, jest typową zjeżdżalnią tubową, której tor jest pozawijany w charakterystyczne pętle.

Kolejną atrakcją dla dzieci powyżej ósmego roku życia jest zjeżdżalnia pontonowa. Można z niej korzystać, używając zarówno pontonów jedno, jak i dwuosobowych. Ma ona aż 124 metry długości i sprawia dużo radości dzieciom i dorosłym. Pontony zapewniają dodatkowy komfort ślizgu i umożliwiają bezkolizyjne obijanie się o ściany, co jest dodatkową atrakcją.

Co jeszcze kryją Termy Maltańskie? Najlepiej przyjechać i samemu odkryć moc atrakcji, jaka czeka na nas w jednym z piękniejszych parków wodnych w Polsce.

1 komentarz w temacie “Aqua park w Poznaniu – czy warto odwiedzić z dziećmi?

Dodaj komentarz