Jezioro Czchowskie czeka!

Wypoczynek w dolinie Dunajca może się okazać nie lada gratką dla każdego z nas. Jednym z tych miejsc, które mogą się rewelacyjnie nadać na familijny urlop, jest Jezioro Czchowskie. Malownicza sceneria oraz fakt, iż można tu bez większych problemów znaleźć tanie noclegi, to czynniki, dzięki którym turystyka rozwija się tu doskonale. Co warto wiedzieć na temat tego miejsca?

Jakie atrakcje czekają w pobliżu tego jeziora?

Jezioro Czchowskie, które stało się tak atrakcyjnym miejscem wypoczynku i rekreacji, jest sztucznym zbiornikiem, który powstał w połowie XX wieku poprzez spiętrzenie wód Dunajca. Powstało w ten sposób spore jezioro, które wraz z pobliskim Jeziorem Rożnowskim, stało się turystyczną wizytówką Małopolski. Jezioro to spełnia kilka ważnych zadań. Ma chronić przed powodzią, jest też z powodzeniem wykorzystywane do produkcji energii. Stało się też miejscem wypoczynku i rekreacji, zatem miłośnicy plażowania i sportów wodnych chętnie zaglądają w ten rejon. Pamiętajmy też, że od Jeziora Czchowskiego już niedaleko mamy do Krakowa. Dlatego warto odwiedzić również Kraków i warto zobaczyć krakowskie atrakcje turystyczne.

Wypoczynek nad Jeziorem Czchowskim

Urlop nad Jeziorem Czchowskim to idealna oferta nie tylko dla tych osób, które stawiają na aktywny wypoczynek, ale i dla tych, których interesuje historia oraz przypominające o niej zabytki. W pobliżu Jeziora Czchowskiego nie brak ciekawych miejscowości, do których w trakcie krajoznawczej wycieczki warto zajrzeć. Urzeka Czchów – piękne miasteczko o ciekawej zabudowie, kusi też zamek Tropsztyn oraz ruiny zamku w Melsztynie. Wielkim walorem jest też bliskość wiekowej wsi Tropie, znanej z zabytkowego kościoła, oraz Nowego Sącza, na terenie którego ciekawych zabytków i placówek muzealnych nie brakuje.