radom-basen

Radom: co warto zobaczyć?

Co warto zobaczyć w Radomiu? Wbrew pozorom w tym mieście nudzić się nie można, a ciekawych atrakcji i cennych zabytków nie zabraknie tu dla nikogo. To miasto może się pochwalić historią sięgającą czasów wczesnego średniowiecza, a o jego długich dziejach przypomina nam wiele perełek architektury. Czym może nas oczarować Radom? Na jakie atrakcje warto zwrócić uwagę w czasie wycieczki po jego terenie?

Wielkim walorem Radomia jest jego układ urbanistyczny, do dziś urzekający swoim średniowiecznym charakterem. Pięknie prezentuje się też miejski rynek, czy którym wznosi się neorenesansowy ratusz oraz zabytkowe kamieniczki, w gronie których wyróżnia się Dom Esterki, dziś służący jako Muzeum Sztuki Współczesnej. Dla miłośników sztuki sakralnej ważnym punktem na trasie spaceru po Radomiu będzie też kościół Św. Jana Chrzciciela, mogący się pochwalić historią sięgającą XIV wieku. Ta gotycka budowla kryje w swych murach wiele cennych dzieł sztuki, którym warto poświęcić nieco więcej uwagi.

Okolice Radomia skrywają w sobie wiele różnych miejsc, gdzie można zażywać wspaniałych kąpieli w sezonie letnim. Wystarczy sprawdzić Radom Info, żeby poznać najlepsze atrakcje Radomia i okolic.

Wrażenie robi też neogotycka katedra Opieki Najświętszej Maryi Panny, która powstała na przełomie XIX i XX wieku. Dla tych turystów, którzy interesują się historią, ciekawym doświadczeniem może być spacer po ulicy Wałowej, przy której niegdyś wznosił się zamek. Do dziś można tu jeszcze dostrzec pozostałości dawnych fortyfikacji, na które warto zwrócić uwagę podczas historycznej wycieczki po Radomiu. Spacer po ulicy Żeromskiego, wędrówki po miejskich parkach oraz pobyt na terenie Muzeum Wsi Radomskiej – oto kolejne propozycje dla tych, którzy odwiedzają Radom i chcą w nim spędzić wolny czas w przyjemny i pożyteczny sposób.