Wyspa Edwarda – Wielkopolska owiana tajemnicą

Okolice Kórnika mogą każdego z nas oczarować swym pięknem i bogactwem. Gdzie warto się wybrać? Jednym z ciekawszych punktów, które warto uwzględnić w programie swej wycieczki po Wielkopolsce, jest malownicza wyspa Edwarda, znajdująca się w miejscowości o nazwie Zaniemyśl.

Podstawowe informacje – Wyspa Edwarda

Tu, w odległości zaledwie kilkunastu kilometrów od popularnego Kórnika, każdy z nas może się nacieszyć ciszą, spokojem oraz pięknymi widokami. Wyspa ta otoczona jest wodami Jeziora Raczyńskiego. Zajmuje ona powierzchnię około 3 ha, może się też pochwalić dość długą i ciekawą historią. Co wiemy na jej temat? Wiadomo, że pierwsze wzmianki na temat tej wyspy pochodzą z XIV wieku.

Nie brak też informacji, że wyspa ta została usypana przez ród Górków – dawnych właścicieli Kórnika, którzy właśnie tutaj chwili ukryć swe skarby. Ta legenda do dziś pobudza wyobraźnię i przyciąga na wyspę tych, którzy uwielbiają miejsca związane z tajemniczymi historiami. Swój obecny wygląd wyspa zawdzięcza Edwardowi Raczyńskiemu, który był jednym z najważniejszych właścicieli wyspy. Kto dotrze na jej teren promem, ten będzie mógł nacieszyć się widokiem pięknej linii brzegowej oraz odpocząć w drewnianym dworku, służącym obecnie jako restauracja. Na wyspie tej czeka również nie lada gratka dla miłośników przyrody.

Więcej artykułów o atrakcjach turystycznych z Poznania i wielkopolski znajdziesz w serwisie poznanski.pl.

Podsumowanie artykułu o wyspie Edwarda

To wiekowe drzewa, które zachwycają swymi rozmiarami i pomnikowymi wymiarami. Wypoczynek w ich cieniu będzie dla każdego z nas wspaniałym doświadczeniem oraz unikalną lekcją przyrody. Wszystkie te atrakcje sprawiają, że Wyspa Edwarda dla każdego z nas może się okazać ciekawym punktem w programie krajoznawczej wycieczki po Wielkopolsce oraz miejscem, które pozwoli nam nacieszyć się wypoczynkiem w unikalnej scenerii.